Poczuj duszę i klimat Juraty!

Jurata to wschodnia część miasta Jastarni, która jest jednym z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Na jej terenie znajduje się aż sześć kąpielisk morskich. Miasteczko liczy niespełna czerty tysiące stałych mieszkańców, jednak corocznie liczba turystów, która śmiało przekracza kilkadziesiąt tysięcy robi ogromne wrażenie. Jurata zawdzięcza swoją nazwę bogini o imieniu Jurata. Według legend zakochała się w pewnym starym rybaku, co ponoć bardzo rozgniewało jej ojca, który za karę zniszczył jej bursztynowy pałac i ją samą zatopił w wodach Bałtyku. Po dzień dzisiejszy na jego powierzchni pływają fragmenty owego pałacu, czyli kryształy bursztynu, który można zakupić w niemalże każdym sklepiku z pamiątkami nad morzem. To z pewnością jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych elementów polskiego wybrzeża. Mówiąc już o wizytówkach Pomorza, nie można nie wspomnieć o latarni morskiej. Najbliższą jest ta znajdująca się w oddalonym o około dziesięć kilometrów Helu. Budowla z czerwonej cegły, została wybudowana w 1942 roku przez miejscowych Kaszubów. Ośmioboczna wieża ma wysokość ponad czterdzieści metrów. To właśnie tu znajduje się punkt widokowy, z którego roztacza się bajkowy widok na Zatokę Gdańską i Mierzeję Wiślaną. Dopiero taka panorama możne nam tak naprawdę uświadomić, dlaczego półwysep jest tak piękny, bajeczny i śmiało zaliczany do jednego z cudów natury Polski.

Jurata poza walorami przyrodniczymi, licznymi punktami rozrywkowymi oraz atrakcyjną lokalizacją może poszczycić się także niezwykle bogatą bazą wypoczynkową (meteor-turystyka.pl). Jej podstawę, tak jak w innych miejscowościach wypoczynkowych, stanowią przestronne i komfortowe domki letniskowe, które idealnie sprawdzą się na wyjazd w gronie przyjaciół i znajomych. Wybierając je warto zwrócić uwagę na ich wyposażenie, lokalizację oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół domków. Jednym z obiektów, oferujących takie chatki są Domki Letniskowe Blanka. Zdecydowanie najbardziej reprezentacyjnym, a zarazem najnowocześniejszym obiektem noclegowym jest Hotel Bryza Resort & SPA. Ten wspaniały hotel może śmiało konkurować z tymi w popularnych krajach Europy Południowej, jak na przykład w Hiszpanii, czy Grecji. W hotelowym SPA można się zrelaksować i zapomnieć o wszelkich, dręczących nas problemach, natomiast restauracja pozwala skosztować dań z różnych stron świata. Jednym z największych atutów tego hotelu jest bezpośrednia lokalizacja nad morzem. Z luksusowych apartamentów roztacza się widok na lasy oraz wschody i zachody słońca nad Bałtykiem. Jurata to miejsce niezwykłe, urokliwe, magiczne. Takich przymiotników jest znacznie więcej, jednak słowa nie potrafią oddać klimatu, duszy tego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>