Nowęcin a Czarny Staw i Labirynt Park

Będąc w Nowęcinie powinniśmy się udać nad Czarny Staw, który znany jest również pod nazwą Staw Łabędzi. Został on utworzony dzięki renowacji koryta rzeki Łeba (wikipedia). Jego nazwa pochodzi od rosnących na brzegu jeziora sosen czarnych. Usytuowany jest pomiędzy promenadą portową, a ulicą Wojska Polskiego. Jako, że jest to środek lasu, utworzono w jego okolicy Park Leśny oraz wyznaczono alejki. Przez staw można również przejść dzięki drewnianemu mostkowi. Oferta rejsu jachtem m/y Szmugler, to propozycja dla zapalonych wędkarzy. Obejmuje ona rejsy wędkarskie na dorsza po Bałtyku. Organizatorzy na pokład jachtu mogą zabrać przeszło dwadzieścia jeden osób. Jednostka cumuje w porcie znajdującym się przy ulicy Abrahama. Rejs zapewnia obsługę profesjonalnej załogi i licencję wędkarską na połów ryb, pełne morskie ubezpieczenie, a także fachowe doradztwo dotyczące techniki połowu dorsza. Z pewnością załoga pomoże początkującym wędkarzom. Dodatkowo w ofertę wchodzi ciepły posiłek oraz napoje. Istnieje również możliwość wypożyczenia uzbrojonej wędki.

Wyprawy wędkarskie na połów dorsza odbywają się przez cały rok. Jednak bardzo ważną kwestią jest, iż podczas rejsu uczestnicy powinni mieć przy sobie dowód osobisty czy paszport. Oprócz rejsów wędkarskich firmy oferują również: nurkowanie morskie i rejsy rekreacyjne, jak i również czarterowe i rodzinne, a poza tym imprezy okolicznościowe. Kolejną atrakcją jest Labirynt Park. To bez wątpienia największy naturalny labirynt na Pomorzu, albo nawet w całej Polsce. Wizyta w tym miejscu to przygoda zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Po dniu pełnym atrakcji warto wynająć pokój w jednym z obiektów noclegowych. Noclegi Nowęcina (w meteorze) z pewnością sprostają wymaganiom każdego turysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>