Miejsca warte uwagi w Unieściu i okolicy

Wiele osób chcących wyjechać na urlop zastanawia się jaki kierunek warto wybrać. Część ludzi wybiera się za granicę korzystając z usług biur podróży, jednakże nie brakuje także amatorów klimatu panującego nad Morzem Bałtyckim. Urlopowicze lubiący spędzać czas na polskim wybrzeżu powinny koniecznie wybrać się do miejscowości Unieście leżącej w województwie zachodniopomorskim, nieopodal Mielna. To miejsce godne uwagi ze względu na piękną plażę, ale także możliwość wypoczynku w spokojnej miejscowości letniskowej, w której z pewnością nikt nie będzie się nudził.

Podobnie jak w przypadku innych nadmorskich miejscowości, tak również w Unieściu największą atrakcję stanowi plaża. Szeroka i piaszczysta powierzchnia pozwala spędzać czas aktywnie, na przykład grając w piłkę plażową, lub po prostu na opalaniu się. Rzecz jasna w miejscowości wydzielone jest kąpielisko, które w sezonie wakacyjnym jest strzeżone przez ratowników. Przystań rybacka, to miejsce, w którym można podziwiać kolorowe łodzie, kutry, a także siatki. Turyści wybierający się do przystani chętnie korzystają z możliwości i zaopatrują się w świeżo złowione przez ryby. Nieopodal znajduje się molo, po którym można spacerować i podziwiać morskie fale.

Ta nadmorska miejscowość może poszczycić się dużą bazą noclegową, turyści mogą zatrzymać się w prywatnej kwaterze, pensjonacie, willi, czy ośrodku wczasowym. Warto jednak pamiętać o tym, że noclegi w Unieściu są poszukiwane przed turystów z całej Polski, warto zatem zarezerwować miejsce odpowiednio wcześniej (Unieście – rezerwacja online). Ceny zakwaterowania różnią się w zależności od obiektu, te najtańsze można znaleźć nawet za 20 zł za noc.

Każda osoba lubiąca jazdę na rowerze powinna rozważyć wypożyczenie sprzętu i odbycie wycieczki do oddalonych o kilkanaście kilometrów Gąsek. Ta nieduża miejscowość znana jest z Latarni Morskiej, która jest drugą najwyższą tego typu budowlą nad Bałtykiem. Wspięcie się na schody tej mierzącej blisko 50 metrów wieży nie jest łatwym zadaniem, jednakże warto się poświęcić, by móc podziwiać piękne widoki roztaczające się z jej szczytu. Co ciekawe, historia tego obiektu sięga XIX wieku. Pobyt w tej pobliskiej wiosce z pewnością będzie niezapomniany dla każdego członka rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>