Mazurskie przygody w Ełku

Ełk jest miastem usytuowanym wśród pięknych jezior w województwie warmińsko-mazurskim. Odpoczywając w Ełku, warto obejrzeć skansen pszczelarski, który jest zlokalizowany obok stacji kolejki wąskotorowej. W posiadaniu skansenu znajdziemy liczne eksponaty bartnicze i pszczelarskie. Należą do nich: stare ule, ozdobne barcie, narzędzia pracy bartnika i pszczelarza.

Warto również zobaczyć Pomnik Regimentu Piechoty Hindenburga {wikimapia.org/26474721/pl/Pomnik-Regimentu-Piechoty-Hindenburga}. Znajduje się on w Parku Solidarności. Został on utworzony dla upamiętnienia żołnierzy 147 Pułku Piechoty imienia Feldmarszałka Hindenburga, poległych w latach 1914–1918. Nie wolno pominąć Kościoła Parafialnego Najświętszego Serca Jezusowego. Na ogromną uwagę w tym kościele zasługuje jego ołtarz główny, który pochodzi z 1959 roku, a także witraże, które przedstawiają najważniejsze sceny z życia Chrystusa. Przed owym kościołem możemy zauważyć figurę Chrystusa. Ciekawą atrakcją może być również stara fontanna, która jest położona w Parku Solidarności. Ów zabytek pochodzi z XIX wieku.

Zatrzymując się na dłużej w Ełku, koniecznie warto spędzić noc w jednym z obiektów tamtejszej bazy noclegowej . Przykładem jednego z nich jest Gospodarstwo Agroturystyczne Zatoka Wilków. W ofercie tego gospodarstwa znajduje się 25 miejsc noclegowych. Gospodarstwo to położone jest w Kalinowie. Obiekt oferuje 1 apartament sześcioosobowy, 1 pokój dwuosobowy, 1 dwupokojowy domek letniskowy oraz 1 trzypokojowe mieszkanie. Cena za pobyt w apartamencie wynosi od 140 do 180 złotych natomiast pobyt w domku letniskowym będzie nas kosztował od 150 do 200 złotych za domek. Jeżeli chodzi o nocleg w pokoju dwuosobowym to za niego zapłacimy od 70 do 90 złotych, a pobyt w trzypokojowym mieszkaniu plasuje się od 180 do 220 złotych.

Obiekt ten przyjmuje gości od 1996 roku. Zatoka Wilków organizuje imprezy przy grillu, które mają miejsce w wygodnej stylowej wiacie, która może pomieścić 40 osób. Obiekt oferuje swoim gościom regionalne przysmaki: kulebiaki, domowe sery, konfitury, świeżo upieczony chleb, wędzone ryby i wędliny. Owe gospodarstwo jest położone na Szlaku Jadła Pogranicza. Dodatkowymi atrakcjami, jakie oferuje obiekt jest nauka wiązania palm wielkanocnych, pisania jajek, wypalania w drewnie, a także papieroplastyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>