Kudowa-Zdrój – Błędne Skały

Kudowa Zdrój podobnie, jak wiele innych mniejszych i większych miejscowości położonych w Kotlinie Kłodzkiej stanowi wyjątkowy przykład tego, jak dynamicznie przebiegały tutaj historyczne procesy. Dolny Śląsk jest szczególnym regionem w skali całej Europy, zaś Ziemia Kłodzka jest wyjątkowym miejscem dla Dolnego Śląska. Stąd też warto odwiedzić nie tylko Wrocław i jego okolice, ale także zajrzeć nieco na południe i postawić swoją stopę na przykład w Kudowie-Zdroju. Miasto swoją atrakcyjność noclegową (zapoznaj się tu -> ) oraz turystyczną opiera w dużej mierze na wspaniałych kąpielach morskich i słonecznych na niesłychanie czystej plaży.

Błędne Skały

Oczywistym jest fakt, że Kotlina Kłodzka (zobacz tu -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Kotlina_Klodzka) swoje centrum umiejscawia w Kłodzku, stolicy mikroregionu. Jednak to co najpiękniejszego oferuje przyroda tej ziemi mieści się poza miastem, na obrzeżach. Tak właśnie jest z Kudową-Zdrojem, która nawet pod względem bazy noclegowej nie ustępuje w niczym stolicy Ziemi Kłodzkiej. Co więcej, to właśnie ta niewielka miejscowość uzdrowiskowa może poszczycić się bliskością najpiękniejszych skarbów natury. W dużym stopniu nietknięta przyroda Kotliny jest największym magnesem przyciągającym do niej turystów. Nawet jeżeli piękne i wyjątkowe miejsca można znaleźć w każdym punkcie na tym terenie, to na wyróżnienie zasługują przede wszystkim Błędne Skały. Jest to bowiem wyjątkowy obszar nie tylko dla naszego kraju, ale także w skali całej Europy. Rozlokowane na obszarze ponad 22 hektarów formacje skalne potrafią przybierać wyjątkowe i niekiedy magiczne wręcz kształty, które przywodzą na myśl postaci zwierząt, ludzi czy przedmiotów codziennego użytku.

Cały obszar Błędnych Skał położony na poziomie 853 m.n.p.m. i znajduje się pod ścisła ochroną wynikającą z przynależności do Parku Narodowego Gór Stołowych. Odwiedzający Błędne Skały mają możliwość obejrzenia przyrody niemal przy pracy. Naturalne procesu, które ukształtowały to miejsce zachodzą stale a ich obecne efekty są przykładem na potęgę niestrudzonej natury. Nawet jeżeli średnia wielkość skalnych bloków mieści się pomiędzy 6 a 11 metrami to nie ulega wątpliwości, że podziwianie tych szczególnych, naturalnych rzeźb jest wyjątkowym doznaniem. Warto zwrócić uwagę na takie formacje, jak Skalne Siodło, Tunel, czy też popularną Wielką Skałę. Te figury można podziwiać przechadzając się po prostu pomiędzy nimi i dotykając piękna i potęgi natury, która jest dostępna tylko godzinę drogi od Wrocławia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>