Historia i atrakcje Ciechocinka

Jeżeli szukasz uzdrowiska, to warto wziąć pod uwagę Ciechocinek. Miasto to jest jednym z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. Turyści odwiedzają to miejsce głównie z powodu niezwykłego miejsca, jakim są ciechocińskie tężnie. Jest to działające na otwartej przestrzeni inhalatorium, którego powietrze jest przesycone ozonem i jodem. Kuracjusze przyjeżdżają tutaj w celu leczenia wielu poważnych chorób związanych z układem oddechowym, nerwowym czy krążenia.

Początki tego miejsca sięgają XIX wieku, kiedy to w 1824 roku rozpoczęto budowę uzdrowiska. Głównym celem tego przedsięwzięcia było pozyskanie soli. Jednak z czasem znaczenie wydobycia malało, a lecznicze walory tego miejsca zaczęły być coraz bardziej doceniane przez przybyszy z całej Polski i okolic. Obecnie cały kompleks użytkowany jest wyłącznie w celach kuracyjnych i co roku gości rzesze odwiedzających.

Odwiedzając Ciechocinek warto pospacerować wzdłuż dywanów kwiatowych. Atrakcja ta jest doceniana przez wielu turystów. Dywany rozciągają się wzdłuż ulicy Nieszawskiej i są obsadzone różnorodnymi kwiatami. Warto wspomnieć, że obsadzenie całego dywanu wymaga zużycia około 120 tys. sadzonek roślin.

Spacerując po Ciechocinku trzeba się przejść tutejszym deptakiem, czyli ulicą Tężniową. Ulica ta dla Ciechocinka jest tym, czym dla Zakopanego Krupówki czy dla Sopotu molo. Park Zdrojowy jest kolejnym miejscem, do którego warto zawitać. Jego początki sięgają końca XIX wieku, a jego projektantem był Hipolit Cybulski. Zajmuje około 17 hektarów i bogaty jest w różnorodną roślinność. Można tu odwiedzić mini zoo, fontannę, łabędzie czy drewniany budynek pijalni wód z 1880 roku. W centralnej części parku, w obsadzonej lipami krymskimi alei, dostrzec można woskową figurkę Jasia i Małgosi. Jest ona elementem fontanny. W miejscu tym turyści chętnie robią sobie zdjęcia w „towarzystwie” Jasia i Małgosi.

Ciechocinek posiada bardzo bogatą bazę noclegową [sprawdź na: meteor-turystyka.pl]. Turyści mogą tutaj skorzystać z usług hotelowych lub wynająć kwaterę prywatną. Na tych, którzy cenią wyjątkowy komfort czekają pensjonaty i apartamenty. Ciechocinek jest co roku odwiedzany przez licznych turystów. Warto zatem pamiętać o wcześniejszym zaplanowaniu pobytu. Przybywając tu z rodziną lub przyjaciółmi, miejsce to będzie doskonałe na spędzenie wakacyjnego urlopu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>