Co zobaczyć w Łodzi?

Łódź jest miastem które kusi wcale nie mniej niż Warszawa, Kraków czy Zakopane. O ile na wakacje zazwyczaj decydujemy się wyjechać w góry bądź nad morze – tam, gdzie najłatwiej jest najzwyczajniej w świecie wypocząć- o tyle czasem chcemy coś jeszcze do tego okresu,,dołożyć” coś, co jest ciekawe z aktywnego punktu widzenia. Do takich miejsc na pewno zaliczyć można Łódź, w którym dane nam będzie liznąć historii.

Łódź, jedno z największych miast Polski, wydało na świat wielu sławnych ludzi. To stąd pochodzi raper Ostry czy aktor Marek Siudym. To wreszcie tutaj narodził się zespół Ich Troje, na którym wychowywały się legiony zbuntowanych nastolatków. Bogactwo takich ludzi zaowocowało tym, że w samym mieście urządzono na amerykański wzór Aleję Gwiazd. Dojść do niej można spacerując ulicą Piotrowską, podziwiając w międzyczasie wpisany do rejestru zabytków unikalny urbanistyczny wzorzec. Jeśli zdecydujemy się na zakupy, bezwzględnie udać powinniśmy się do Manufaktury. Jest to największe centrum handlowe w Polsce, powstałe w miejsce niegdysiejszego pałacu Izraela Poznańskiego. Jest to kompleks niezwykle piękny i klimatyczny. Zachwycić się możemy nie tylko samą architekturą i wykończeniem budynków, ale nawet takimi detalami, jak latarnie. W samym centrum znajdziemy prawdopodobnie wszystko to, czego będziemy potrzebowali. Warto wygospodarować sobie trochę wolnego czasu na dokładne sprawdzenie wszelkich oferowanych tam towarów i usług. Jest ich taka liczba, że z powodzeniem spędzić tam można cały dzień i czuć pewnego rodzaju nienasycenie.

Przechadzając się ulicami Łodzi warto zobaczyć kilka szczególnych dla tego miasta miejsc. Zaliczyć do nich należy między innymi Białą Fabrykę Geyera. Powstała ona w XIX wieku i mieściła w sobie pierwszą w całej Polsce mechaniczną tkalnię oraz przędzalnię. Nawet z tego tylko powodu warto odwiedzić to miejsce. Nie jest to jednak jedyny argument. Przede wszystkim bowiem całą Białą Fabrykę (a składa się na nią zespół kilku budynków) wybudowano i utrzymano w robiącym ogromne wrażenie klasycystycznym stylu. Zatrzymując się na dłużej w Łodzi należy zadbać o miejsce do spania [przegląd noclegów ➽ Meteor]. Jeśli chodzi wypoczynek w mieście to stoi on na najwyższym europejskim poziomie. Łódź oferuje turystom miejsca w licznych pokojach hotelowych, hostelach, schroniskach, polach namiotowych. Baza noclegowa jest przebogata i każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>