Borsk – chwile nad wodą

Wybór miejsca na wypoczynek, czy to wakacyjny, czy kilkudniowy to zawsze spore wyzwanie. Nawet mając obrany kierunek, o ile nie podróżujemy w zorganizowanej grupie, to musimy podjąć jedną zasadniczą decyzję – czy chcemy spędzić czas w spokoju, czy też w zgiełku. Wybierając pierwszą opcję najlepszym miejscem będą niewielkie miejscowości położone w popularnych regionach. Nawet w naszym kraju, takich wioseczek jest całe mnóstwo. Jedną z najbardziej urokliwych jest niewątpliwie Borsk.

Jest to niewielka miejscowość, a tak naprawdę wieś, w której żyje zaledwie nieco ponad 150 mieszkańców. Tym samym to idealne miejsce do tego by znaleźć swoją ucieczkę przed zgiełkiem cywilizacji. By się tam dostać należy kierować się do województwa pomorskiego, gminy Karsin i dalej w kierunku Borów Tucholskich.
Do największych zalet Borska należy przede wszystkim jego położenie. Znajdując się na terenie Borów Tucholskich tuż przy pięknym jeziorze oraz nad urokliwą rzeką wieś jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych oraz zwiedzenia pięknych krajobrazów. Można tu bowiem podziwiać naturę w jej pierwotnym pięknie. Przed przyjazdem dobrze jest sprawdzić, jak wygląda oferta noclegowa, w tym celu wystarczy wykorzystać serwisy noclegowe (http://meteor-turystyka.pl) lub wyszukiwarkę internetową i wypisać hasło „noclegi Borsk”.

Obok podziwiania piękna przyrody, znajdujących się w okolicy Borska, możliwe jest także nieco bardziej aktywne spędzenie czasu. Piękno natury pozwala nie tylko nasycić zmysły ale także dzięki dobrej infrastrukturze spełnić się w aktywności fizycznej. Poprzez miejscowość Jasnochówka posiada dostęp do jeziora Wdzydze. Jest to akwen o powierzchni przekraczającej 1600 hektarów. Przez mieszkańców lokalnych jest nazywane "Kaszubskim morzem", "Wielką Wodą" czy też "Szerzawą". Wymiary tego zbiornika to ponad 11 kilometrów długości i blisko 9 szerokości. Głębokość osiąga maksymalnie 68 metrów. Wspólnie z jeziorami Radolne, Gołuń, Jelenie i Słupinko tworzą one Wdzydzki Park Krajobrazowy.

Ciekawostką jest fakt, że akwen posiada zamieszkałą wyspę – Ostrów Wielki. Obok niego na tafli, występują także mniejsze wyspy takie, jak Ostrów Mały, Sorka, Sidły i Glonek. Jest to tym samym doskonałe miejsce do wypoczynku nad wodą, na plaży, jak i przy wykorzystaniu żaglówek czy kajaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>