Bielsko-Biała na zimę

Z czym Ci się kojarzy zima? Na myśl do głowy przychodzą najpierw święta, śnieg i lepienie bałwanów… A skoro o śniegu mowa to jak wiadomo, najwięcej jest go w górach. A jeśli góry to na pewno myślisz już o tym, żeby wyciągnąć zakurzone przez lato sanki, narty i deskę snowboardową. Tak! Zima to idealny czas na stawianie pierwszych kroków na nartach lub szusowanie po ośnieżonych stokach. Bielsko-Biała zaprasza Cię na białe szaleństwo. Zobacz, gdzie możesz korzystać z uroków zimy w tym mieście.

Szyndzielnia

Szczyt ten jest doskonale znany wśród miłośników narciarstwa. Znajduje się na niej kolej gondolowa, którą z pewnością polubią doświadczeni sportowcy. Dla mniej zaawansowanych narciarzy został również stworzony wyciąg talerzykowy – jest on krótki, a różnica wzniesień nieduża. Będzie to więc idealne miejsce na stawianie pierwszych narciarskich kroków. Z Szyndzielni możliwy jest również zjazd na mniejszy szczyt – Dębowiec.

Dębowiec

Znajduje się na nim czteroosobowa kolej kanapowa. Niedawno oddano też do użytku cały kompleks rekreacyjny, będzie to więc doskonałe miejsce na aktywne spędzenie czasu z całą rodziną. Jest tutaj wyciąg zaczepowy dla dzieci, snowpark, trasa do nauki jazdy na nartach czy plac zabaw dla dzieci. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Po wysiłku na stoku, schronisko na Dębowcu zaprasza na rozgrzewającą herbatę lub gorącą czekoladę. Czego chcieć więcej?

Klimczok

Na najwyższym szczycie Bielska-Białej działa wyciąg narciarski o długości 430 metrów. Widoki z tego miejsca są niezwykłe, zatem po szaleństwie na Szyndzielni i Dębowcu warto wybrać się również i na Klimczok. A dla najmłodszych… Nie każdy jest fanem jazdy na nartach czy desce snowboardowej. Jest na to rozwiązanie. W Bielsku-Białej dostępne są miejsca, gdzie można jeździć na sankach. I wbrew pozorom nie jest to zajęcie zarezerwowane dla kilkulatków. Ty też możesz spróbować. Warte odwiedzenia są górki na ulicy Listopadowej, w Cygańskim Lesie i na Dębowcu. Jazda na sankach na pewno Ci się spodoba.

Sprawdź również okoliczne miejscowości

Jeżeli trasy narciarskie w Bielsku-Białej okażą się niewystarczające sprawdź koniecznie inne miejscowości oddalone o kilka lub kilkanaście kilometrów od miasta. Duży wybór wyciągów narciarskich w Beskidach dostępny jest w pobliskim Szczyrku, Brennej, Istebnej, Wiśle czy Ustroniu. Warto odwiedzić te miejscowości i odkryć jeszcze więcej możliwości białego szaleństwa.

Dzięki bogatej bazie noclegowej (), rezerwacja pobytu w Bielsku-Białej nie sprawi Ci najmniejszego problemu. Do wyboru masz kilkugwiazdkowe luksusowe hotele lub przytulne pensjonaciki u stóp gór. Warto więc rozważyć przyjazd do Bielska-Białej podczas zimowego urlopu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>