Bałtyk na każdą kieszeń – Dziwnów

Wybierając się na wakacje stajemy przed trudnym wyborem w jakie miejsce się udać. Góry? Dobry pomysł, ale chyba lepiej pozostawić go na zimę, wtedy jest jeszcze piękniej. Mazury? Ciekawa propozycja, jachty, żaglówki, ale czy nie największy wybór jest w majówkę? Morze? Tak to idealny kierunek na urlop. Decydując się co do kierunku jest łatwiej, a co z konkretną miejscowością? Najpopularniejsze są miejscowości skupione nad Zatoką Pucką, Hel, Jurata Jastarnia, Władysławowo. Te kurorty z całą pewnością zaspokoją nasze oczekiwania, co do kwatery i okolicy, a także oferty gastronomicznej, ale ceny za nocleg potrafią być zaiste wysokie. Trzeba bowiem się przygotować na kwoty rzędu 200 złotych za dobę, a każda atrakcja również słono nas będzie kosztowała. Alternatywą jest wyjazd do Dziwnówka.

To małe miasteczko w województwie zachodniopomorskim, które posiada zaledwie 2700 stałych mieszkańców. Baza z noclegami w tym kurorcie jest zaskakująco dobra i tania, za pokój musimy zapłacić zaledwie 20-30 zł, natomiast wynajęcie całego domku letniskowego to koszt około 100 zł. Toteż warto przy większej ilości zorganizowanych znajomych decydować się właśnie na domki, to rozwiązanie daje nam tez możliwość zaoszczędzenia na kolacjach, które możemy sobie przygotowywać na grillu. Gastronomia zorganizowana również jest w bardzo konkurencyjnych cenach, bo za pełen zestaw obiadowy musimy zapłacić około 20 zł, nie jak w przypadku na przykład Jastarni, gdzie najemy się za około 50 zł. Taki przeskok cenowy równa się głównie z położeniem, ale przecież Dziwnówek, posiada piękną okolicę.

Zatem jeśli liczymy na przyjemne chwile nad polskim morzem i nie chcemy przy tym zbankrutować, warto wybierać mniej popularne kierunki, gdzie ceny choćby za nocleg są kilkukrotnie tańsze. Pamiętajmy także, że gdy już zapadnie decyzja o celu naszej podróży, niezwłocznie należy dokonać rezerwacji wybranego przez nas pokoju czy domku letniskowego. To oszczędzi nam nerwów, a w skrajnych przypadkach uchroni przed sypianiem pod namiotem. No chyba, że jesteśmy amatorami mocnych wrażeń, bo chociaż na kempingu są prysznice i toalety, to przecież zaledwie kilka metrów dalej śpią zupełnie nam obcy ludzie. Pilnujmy wtedy tez naszych cennych rzeczy, bardzo łatwo giną. Do zobaczenia nad naszym pięknym morzem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>